President of the Association

Değerli Üyelerimiz,

24.03.2023 tarihinde Farmasötik Bilimler Ankara Derneği (FABAD) Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonrasında yönetim kurulumuz göreve başlamıştır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Derneğimizin 26. dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizlerle buluşmanın sevinci ve gururunu yaşıyorum.  Bu fırsatı değerlendirerek, geçmişten günümüze derneğimize gönüllü olarak hizmet veren ve derneğimizi bugüne kadar başarı ile temsil eden değerli Başkanları ile Yönetim Kurulu üyelerini şükran, sevgi ve saygı ile anarak, liderlikleri ve özverili çabaları için teşekkür etmek isterim.

Hepinizin bildiği gibi Farmasötik Bilimler Ankara Derneği (FABAD), dünyada ve ülkemizde Eczacılık alanındaki bilimsel çalışma ve gelişmeleri izleyerek sizlere duyurmak, mesleğin bilimsel yönünü tanıtmak ve güçlendirmek amacıyla 1966 yılında kurulmuş ve halen ilk günkü heyecanla faaliyetlerine devam eden en eski Eczacılık derneğidir. Derneğimizin en önemli akademik faaliyetlerinden biri, 1969 yılında “Ankara Eczacılık İlimleri Derneği Bülteni” adıyla yayımlanmaya başlayan ve 1981 yılından itibaren “FABAD Eczacılık Bilimleri Dergisi” adıyla yayımlanmaya devam eden, tanınmış ulusal ve uluslararası indekslerde yer alan dergimizdir. Bu vesile ile dergimiz yayımlanmaya başladığından beri görev alan editörlerimize ve yardımcılarına azimli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etmek isterim. Derneğimiz, FABAD Eczacılık Bilimleri Dergisi’nin uluslararası tanınırlığının ve yüksek kaliteli bilimsel yayın akışının artmasına destek olmaya devam edecektir.

Yönetim Kurulu olarak sizi aktif bir üye olmaya ve derneğimizin bilimsel, entelektüel ve güncel konularda sunacağı konferans etkinliklerine katılmaya ve eczacılık mesleği ile ilgili faaliyetler hakkında daha fazla bilgi edinme arayışınızda sizi kesinlikle destekleyebilecek bir dizi bilgilendirici kaynaklar sunacak derneğimizin sayfasını izlemeye davet ediyoruz. İlginizi çeken ve bilimsel bakış açısı ile bilgi edinmek istediğiniz konular hakkında bize her zaman başvurabilirsiniz.

Değerli üyelerimize, derneğimize ve dergimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür eder, yönetim kurulumuz adına başarılı bir dönem olmasını dilerim.

Sevgi AKAYDIN

FABAD Yönetim Kurulu Başkanı

Başkan: Prof. Dr. Sevgi Akaydın

Başkan Yardımcısı: Doç. Dr. Aysun Hacisevki

Sayman: Dr. Eda Gökbulut

Genel sekreter: Doç. Dr. Fatma Sezer Şenol Deniz

Üye: Doç. Dr. Ceyda Tuba Şengel Türk

Üye: Dr. Ögr. Üyesi Melike Hacer Özkan

Üye: Dr. Öğr. Gör. Burcu Kelleci Çakır