President of the Association

Değerli Üyelerimiz,

Farmasötik Bilimler Ankara Derneği (FABAD)’nin Olağan Genel Kurulu 21 Haziran 2018 tarihinde dernek üyelerinin değerli katılımı ile yapılmış ve 2018-2020 döneminde görev yapacak yeni Yönetim ve Denetleme Kurulları seçilmiştir.

Yeni FABAD Yönetim Kurulu olarak, derneğimizin faaliyetleri kapsamında kültürel ve bilimsel etkinlikler düzenleyerek üyelerimizin günceli yakalamasına katkı sağlayan önceki Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ederiz.

Derneğimizin en önemli faaliyetlerinden biri olan ve sesimizi dünya genelinde duyuran yayın organı FABAD Journal of Pharmaceutical Sciences’ın, Ulusal Atıf Dizininde yer almasını sağlayan ve ESCI Dergiler arasında yer alması için özveriyle çalışan 2016-2018 dönemi Dernek Başkanı ve Dergi Baş Editörü Prof. Dr. Nesrin Kelekçi Gökhan nezdinde editörler kuruluna ve bütün emeği geçen üyelerimize teşekkür ederiz.

Göreve yeni başlamış Yönetim Kurulu üyeleri olarak, derneğimizin adını daha geniş bir çerçevede tanınır hale getirmek için bilimsel ve kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz. Aynı zamanda, dergimizin uluslararası tanınırlığının ve kaliteli bilimsel yayın akışının artmasına destek olacağız. Derneğimizi devraldığımız yerden daha ileriye taşımak için siz değerli üyelerimizin görüş ve önerilerine ihtiyacımız olduğunun bilincindeyiz. Geçmişte olduğu gibi bilimsel ve kültürel etkinliklerimizde desteklerinizin her zaman bizimle olmasını isteriz.

Geçmişimizin temellerine dayanarak, geleceğe kalıcı eserler bırakmak için çaba gösterecek olan yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerimize başarılı bir çalışma dönemi dileriz.

Hep birlikte daha güzele ulaşmak için el ele ve heyecanla yürümek üzere…

Prof.Dr. Ayşegül Köroğlu

FABAD Yönetim Kurulu Adına Başkan